تلویزیون Q80R سامسونگ زیر ذره بین بابیروس

تلویزیون Q80R سامسونگ زیر ذره بین بابیروس

تلویزیون Q80R در یک نگاه

تلویزیون کیولد Q80R سامسونگ یک تلویزیون عالی با کیفیت تصویر چشمگیر 4K است. این تلویزیون به لطف نسبت کنتراست بالا، یکنواختی عالی رنگ مشکی و پشتیبانی از لوکال دایمینگ (Local Dimming) سیاهی های مطلق و سایه ها را به خوبی نمایش می دهد. این تلویزیون بسیار روشن است و دارای طیف گسترده ای از رنگ هاست که محتوای HDR را با رنگ های غنی و برجسته به نمایش می گذارد. این تلویزیون علی رغم اینکه دارای پنل VA است به لطف تکنولوژی زاویه دید گسترده (Ultra Viewing Angle) دارای زاویه دید مناسبی است. حرکت در تلویزیون Q80 به طور قابل ملاحظه ای صاف است و با کمترین تاری ایجاد می شوند.

  نمرۀ Q80 از 10
استفاده کلی و ترکیبی 8.5
فیلم 8.5
برنامه های تلویزیونی 8.5
ورزش 8.4
بازی های ویدئویی 8.6
فیلم های HDR 8.3
بازی های HDR 8.5
مانیتور بعنوان کامپیوتر 8.5

تلویزیون Q80R یک تلویزیون پرفروش است که جایگزین تلویزیون Q8FN است که محصول 2018 بود. تلویزیون Z9F سونی و SM9500 الجی از رقیب های تلویزیون Q80 به حساب می آیند.

قیمت خرید تلویزیون Z9F سونی در بانه

قیمت خرید و مشخصات تلویزیون SM9500 الجی

دیزاین تلویزیون Q80R

تلویزیون Q80R سامسونگ پایه های تلویزیون q80r سامسونگ اصلی
استایل:
طراحی تلویزیون Q80 سامسونگ عالی است. بدنۀ آن بسیار شبیه به Q70 است و فقط پایه ها و فریم دور آن متفاوت است. این تلویزیون بسیار نازک و ظریف است و باید به خوبی از آن محافظت شود. متاسفانه Q80R با دیوار سازگار نیست و عملا نمی توانید آن را روی دیوار نصب کنید.
پایه ها:
طراحی پایه های این تلویزیون به شکلی است که به خوبی از تلویزیون پشتیبانی می کند و بسیار محکم هستند. این پایه ها فضای زیادی را اشغال می کنند اما به اندازۀ طول تلویزیون گسترده نیستند. قسمت پشتی ها پایه ها توخالی است تا مسیری برای مدیریت و مرتب کردن کابل ها فراهم کند.
تصویر پشت تلویزیون کیولد q80 سامسونگ اندازه فریم دور تلویزیون q80 سامسونگ
پشت تلویزیون:
قسمت پشتی Q80R تقریبا با Q70R و Q8FN یکسان است. مدیریت کابل ها یا از طریق پایه های توخالی و یا لبۀ توخالی پایینی تلویزیون انجام می شود. از آنجا که پورت های ورودی پشت تلویزیون قرار دارند متاسفانه هنگام نصب بر روی دیوار دسترسی به آنها دشوار می شود.
فریم:
حاشیه دور تلویزیون Q80R بسیار زیبا به نظر می رسد و گودی بسیار نازک آن ظرافت چند برابری به این تلویزیون داده است. فریم دور این تلویزیون از جنس فلز است و رنگ آن کمی از Q70R روشن تر است. اندازه دقیق فریم تلویزیون Q80R سامسونگ برابر با 0.39 اینچ است که معادل 1 سانتی متر می باشد.
اندازه حداکثر ضخامت تلویزیون q80r سامسونگ قیمت خرید تلویزیون q80r سامسونگ در بانه
ضخامت:
این تلویزیون کمی ضخیم تر از تلویزیون Q8FN است. Q80R تلویزیون یکنواختی است و هنگام نصب بر روی دیوار خیلی بیرون نمی زند.
کیفیت ساخت:
کیفیت ساخت Q80R سامسونگ واقعا عالی و در این مورد هم مشابه Q70R است و از استحکام بالایی برخوردار است.

کیفیت تصویر Q80R سامسونگ

کنتراست تلویزیون کیولد q80r سامسونگ بررسی تلویزیون q80 سامسونگ
کنتراست:
Q80R سامسونگ از کنتراست خوبی برخوردار است اما از بیشتر تلویزیون های با پنل VA پایین تر است و این به دلیل لایه "زاویه دید فوق العاده" است که زاویه دید را به قیمت نسبت کنتراست بهبود می بخشد. در واقع زاویه دید را تقویت می کند.
لوکال دایمینگ:
تلویزیون Q80 از ویژگی لوکال دایمینگ (Local Dimming) بسیار خوبی برخوردار است و از Q70R بهتر و مشابه Q9FN است. هنگامی که نورهای برجسته روشن در سراسر صفحه نمایش حرکت می کنند انتقال خوبی از یک منطقه کم نور به منطقه دیگر رخ می دهد.
بررسی کیفیت تصویر تلویزیون q80 سامسونگ قیمت خرید تلویزیون q80r سامسونگ
یکنواختی رنگ مشکی:
Q80 سامسونگ از یکنواختی رنگ مشکی عالی برخوردار است و از تلویزیون Q8FN بهتر عمل می کند. همانطور که در تصویر فوق می کند هالۀ خفیفی از نور اطراف صلیب را فراگرفته که نگران کننده نیست! چون ما با محتوای معمولی که برای تماشا در دسترس داریم متوجه این موضوع نخواهیم شد.
انعکاس نور:
وضعیت بازتاب نور در تلویزیون Q80 فوق العاده رضایت بخش است بطوریکه در هر اتاقی با تعداد زیادی پنجره و یا لامپ عملکرد خوبی خواهد داشت و حواش شما بخاطر بازتاب های روی صفحه پرت نخواهد شد. در تلویزیون Q80R لایۀ زاویه دید فوق العاده (Ultra Viewing Angle) نور را متفاوت از سایر تلویزیون ها منعکس می کند؛ به این صورت که بازتاب را در سراسر صفحه پخش می کند و شما متوجه آن نخواهید شد.
تلویزیون q80r سامسونگ از چه رزولوشن هایی پشتیبانی می کند آیا تلویزیون q80r سامسونگ ارزش خرید دارد

ورودی 480p:
محتوای دیجیتالی قدیمی 480 پیکسل در این تلویزیون بدون هیچ مشکلی پخش می شوند.

ورودی 720p:
محتواهای 720 پیکسل نیز در این تلویزیون به خوبی نمایش داده می شوند و تصویر طبیعی و باکیفیتی را برای شما پخش می کند.
خرید تلویزیون کیولد q80r سامسونگ از بانه تحویل منزل قیمت خرید تلویزیون فورکی کیولد q80r سامسونگ
ورودی 1080p:
برای پخش محتوای فول اچ دی در این تلویزیون هیچ محدودیتی وجود ندارد و به خوبی فورکی برای شما به نمایش می گذارد.
ورودی 4k:
و در نهایت محتوای فورکی بدون هیچ ایرادی و به طور بسیار عالی نمایش داده می شود.

ورودی های تلویزیون کیولد Q80R

تاخیر ورودی تلویزیون q80r تلویزیون q80r سامسونگ از چه رزولوشن هایی پشتیبانی می کند
تاخیر ورودی:
این تلویزیون دارای تاخیر ورودی (Input Lag) بسیار خوبی است و برای گیمرها عالی است. برای داشتن کمترین میزان تاخیر ورودی باید تلویزیون را روی حالت بازی "Game Mode" تنظیم کنید.
رزولوشن های پشتیبانی شده:
تلویزیون Q80R دقیقا مانند Q70R و Q90R از همۀ رزولوشن های رایج پشتیبانی می کند. مانند فول اچ دی 60 هرتز و 120 هرتز ، 1440p با نرخ 60 هرتز و 120 هرتز و همچنین فورکی 60 هرتز؛ اما تصویر فورکی 120 هرتز و همچنین 8k را ساپورت نمی کند.
پورت های تلویزیون q80r سامسونگ اصل
پورت های تلویزیون Q80 سامسونگ را در تصویر فوق می توانید ببینید؛ همچنین لیست و مشخصات کامل آنها را در زیر برای شما آورده ایم:
لیست پورت های ورودی تلویزیون Q80R سامسونگ

تلویزیون اسمارت Q80 سامسونگ

قیمت خرید تلویزیون اسمارت 2019 سامسونگ مدل Q80R اپلیکیشن های تلویزیون اسمارت فورکی q80r سامسونگ
تلویزیون اسمارت Q80 :
تلویزیون 2019 کیولد Q80R دارای سیتم عامل تایزن است و کاربری بسیار آسانی دارد. این سیستم عامل خاص شرکت سامسونگ است و پخش محتوا و کار با آن خیلی لذت بخش و راحت است.

اپلیکیشن ها و قابلیت های Q80R :
اپ استور سامسونگ امکان دسترسی به مجموعه بسیار وسیعی از برنامه ها را برای شما فراهم کرده است و شما می توانید ساعت ها پای این تلویزیون سرگرم باشید و وقت بگذرانید. انواع برنامه ها برای سنسن مختلف، بازی های چند نفره و.. که لذت استفاده از این تلویزیون را چند برابر کرده است.

ریموت اصلی تلویزیون اسمارت q80r سامسونگ samsung 4k smart q80r tv
ریموت Q80R سامسونگ:
ریموت تلویزیون کیولد Q80R مانند سایر تلویزیون های QLED سامسونگ است. این ریموت نیاز به دید مستقیم ندارد و کار با آن بسیار لذت بخش است. دکمه های دسترسی سریع برای Netflix و Amazon و Hulu در این کنترل موجود است که که کار با آن را سریع تر کرده است.
اقلام همراه تلویزیون در کارتن:
  • دفترچه راهنمای نصب سریع
  • باطری
  • ریموت
  • دفترچه راهنما
  • کابل برق

چند مقایسۀ کوتاه

مقایسه Q80R با Q70R :
همانطور که انتطار می رود تلویزیون Q80R از تلویزیون Q70R بهتر است. Q80 انعکاس نور را بهتر از Q70 انجام می دهد و به لطف لایۀ "Ultra Viewing Angle" زاویه دید وسیع تری دارد و همچنین ویژگی لوکال دایمینگ در تلویزیون q80 بهتر است. از طرف دیگر Q70 دارای کنتراست بهتری است و رنگ سیاه و سفید را عمیق تر و یکنواخت تر به شما تحویل می دهد.

مقایسه Q80R با Q90R :
تلویزیون های Q80 و Q90 عملکرد بسیار مشابهی دارند. تلویزیون Q90R زمان پاسخ سریع تری دارد و این برای طرفداران ورزش و بازی مهم است. تلویزیون Q90R سامسونگ همچنین دارای لوکال دایمینگ بهتری نسبت به Q80 است. سایر تفاوت های این دو تلویزیون به طراحی و دیزاین آنها برمی گردد.

مقایسه Q80R با Q60R :
تلویزیون Q80R از تلویزیون Q60R بسیار بهتر و بالاتر است. Q80 در لوکال دایمینگ، یکنواختی رنگ مشکی، عملکرد در محیط های تاریک، زاویه دید گسترده و... از Q60 خیلی بهتر است. Q80 همچنین می تواند بسیار روشن و درخشان تر از Q60 باشد.

0 دیدگاه

ثبت دیدگاه شما